Farmáři sedící u stolu - AI Generated

Jak získat lokální mrkev na svůj stůl? O tom se pobaví podnikatelé i spotřebitelé

Na leden jsme si pro vás nachystali dvě zajímavé akce. Do Sonnentoru zveme potravináře, obchodníky a farmáře, kteří se chtějí seznámit s dalšími klíčovými hráči v oblasti lokální produkce potravin, nasbírat inspiraci a zkušenosti jak na udržitelné zemědělství, a také cenné kontakty.

Na Mrkev v zimě vás pozveme do prostor Impact Hub Brno, která se uskuteční 19. 1. 2024 od 10:00 a je určena převážně pro širokou veřejnost. Festival lokálního jídla nabídne spoustu skvělých příkladů z praxe, ale také možnost seznámení se s celou řadou lokálních farmářů a producentů.

Nový termín – 4. 4. – Cesty byznysu k jídlu z farmy na vidličku v Sonnentoru

Přidejte se k nám na jedinečné setkání, které se bude konat 4. dubna 2024 od 9 do 14 hodin v Čejkovicích v prostorách firmy Sonnentor. Věnovat se budeme podpoře lokálního odbytu zemědělské a farmářské produkce, která klade důraz na ekologické a udržitelné hospodaření.

Během dne uslyšíte celou řadu inspirativních příkladů z podbrněnských farem a statků, ale i způsobů, jak zkrátit dodavatelské řetězce. Prostor bude také pro navázání nových a cenných kontaktů s desítkami dalších účastníků, které mohou usnadnit hledání společných cest, jak zefektivnit logistiku, distribuci i výslednou péči o krajinu.

Mrkev v Zimě vol. 3

O den později, tedy v pátek 19. ledna se uskuteční v prostorách Impact Hub Brno festival lokálního jídla a spolupráce mezi zemědělci a spotřebiteli. Pokud si tedy nenecháte sáhnout na místní potraviny a mrkev z blízké farmy a mléko z nedalekého statku tvoří běžnou součást vašeho košíku, tak určitě dorazte.

Budete mít příležitost poznat jak zajímavé modely hospodaření (jako například Komunitou podporované zemědělství), tak spoustu zajímavých producentů právě z lokalit kolem Brna. Těšit se můžete také na bohatý přednáškový program z praxe i teorie. Společně tak můžeme začít budovat Živý region odspodu skrze každodenní spotřebu.

Cena vstupného na akci činí od 200 Kč po 600 Kč podle vašich možností.